Trečiadienis, 28 vasario 2024

Projektai

 Interreg Latvija Lietuva logo2

 

 

Kontaktai

 

Biudžetinė įstaiga

Dvaro 19, Antazavės km. ,
LT-32260 Zarasų rajonas

Telefonas: +370 385 41434
Faksas: +370 385 41434
Elektroninis paštas: antazaves.vgn[eta]gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190990581

Žemėlapis

 

zemelapis

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
title title title
01 / 03

Prie

title

post title

02 / 03

Prie

title

post title

03 / 03

Prie

title

post title

    Antazavės vardas kildinamas iš Zalvės ežero vardo. Kai Zalvės pakrantėje įsikūrė gyventojai, vietovę pavadino Antazalve. Ilgainiui iškrito priebalsė „l“  ir susidarė dabartinis pavadinimas Antazavė. XVI-XVII a. didelius Šiaurės Rytų  Lietuvos plotus valdė Lietuvos didikų Radvilų šaka. Su Antazave sietini Kristupas ir Janušas Radvilos.  1669 m. mirus Boguslavui Radvilai žemė atiteko vokiečių kilmės grafams Pliateriams. XVIII a. ant Zalvės ežero kranto  Pliateriai pastatė dvarą, o visų jų vaikaičių ir artimųjų likimas buvo tragiškas, todėl minėtas dvaro pastatas atiteko valstybei. 1951 m. reorganizuoti Tytuvėnų vaikų globos namai, ir vaikai perkelti į Antazavės vaikų globos namus. Kartu atvyko ir direktorius K. Orlovas, kuris buvo direktoriumi iki 1955, o nuo 1955 m., atkėlus Gruzdžių vaikų globos namų auklėtinius, paskirta direktore N.Gasiūnienė. Nuo 1956 m. vaikų globos namams vadovavo J. Plepienė. 1961 m. vaikų globos namai reorganizuoti į mokyklą-internatą, ir direktore paskirta V. Traškinienė. 1966 - 1982 direktoriavo Č. Žalnieriūnas. Nuo1982 kovo iki 1982 rugpjūčio – A. Šukienė, 1982-1985  - V. Karlienė, 1985 m. direktoriumi paskirtas  Kęstutis Ražanas.

    1989 m. Antazavės mokykla-internatas buvo reorganizuotas į vaikų globos namus, ugdytiniai pradėjo lankyti Antazavės vidurinę mokyklą. Nuo 1996 m. buvo palaipsniui reorganizuojamas vaikų maitinimas, t.y., iki 1999 m. visose šeimynose buvo įrengtos virtuvės, pakeisti etatai, ir ugdytiniai pradėjo valgyti šeimynose. Nuo 1995 m. iki 1998 m. šiuolaikiškai pertvarkyti ir suremontuoti higienos taškai, įrengti dušai. Visą laiką buvo tvarkomas senasis parkas, atnaujinamas vaikų globos namų kiemas, tvarkomi sporto aikštynai, pastatyti trys šiltnamiai ugdytinių darbinių gebėjimų ugdymui , maitinimui gerinti. Pasodintas ąžuolynas, atnaujintas sodas, suremontuotos šeimynų patalpos, pastatyta nauja katilinė, įrengta sporto salė, pakeistas pastato stogas, 2005 m. baigti keisti langai, sutvarkytas visas maisto blokas it t.t. 2008 metais baigta gyvenamojo pastato renovacija.

    Per 54 egzistavimo metus Antazavės vaikų globos namai išleido į didįjį gyvenimą virš 1000 ugdytinių. Šimtams vaikų mūsų namai buvo tapę namais ar prieglauda. Ugdytiniai studijavo ar studijuoja visuose Lietuvos universitetuose, įsigyja įvairias profesijas šalies kolegijose ar aukštesnėse mokyklose. Dauguma  įsigijusių profesiją lieka dirbti Lietuvoje, bet yra ugdytinių, kurie sėkmingai įsitvirtino ir dirba Vokietijoje, JAV, Anglijoje, Norvegijoje ir t.t.

    Viso vaikų globos namų personalo tikslas - sukurti šiltus ir jaukius namus, kur vaikai jaustųsi saugiai ir galėtų ugdyti savo gebėjimus, rengti vaikus savarankiškam gyvenimui ir integracijai visuomenėje.

    Vaikų globos namuose veikia savivaldos institucijos – vaikų globos namų taryba ir pedagogų taryba. Minėtos institucijos padeda įgyvendinti pagrindinius vaikų globos namų tikslus, įtraukiant visą bendruomenę  (VGN, vidurinės  mokyklos, kaimelio).

    Vaikų globos namai turi gražių švenčių ir tradicijų: rugsėjo 1 d. – „ Mokslo žinių diena“, Mokytojo dienos šventė, Kūčių vakarienė, Kalėdos, Gerumo diena, vaikų gimtadienių šventės šeimynose, bendras vakaras su rėmėjais iš Norvegijos, susitikimai ir bendri renginiai su draugais iš Vilniaus A. Kulviečio mokyklos.