Ketvirtadienis, 25 balandžio 2024

Projektai

 Interreg Latvija Lietuva logo2

 

 

Kontaktai

 

Biudžetinė įstaiga

Dvaro 19, Antazavės km. ,
LT-32260 Zarasų rajonas

Telefonas: +370 385 41434
Faksas: +370 385 41434
Elektroninis paštas: antazaves.vgn[eta]gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190990581

Žemėlapis

 

zemelapis

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Savarankiško gyvenimo ir socialinės globos namai

 


Savarankiško gyvenimo ir socialinės globos namai
Dvaro 19, Antazavės k.


 

new
Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose – namų aplinkos ir reikalingų paslaugų suteikimas asmenims (šeimoms), kuriems nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant jiems sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį (šeimos) gyvenimą.


Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos gali būti teikiamos senyvo amžiaus asmenims ar suaugusiems asmenims su negalia, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas socialinės priežiūros paslaugų poreikis, kurie dėl savo sveikatos būklės negali savarankiškai gyventi savo namuose ar socialinių paslaugų, teikiamų namuose ar kitose nestacionariose paslaugų įstaigose, nepakanka. Jiems reikalinga socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo pagalba ugdant socialinius įgūdžius tvarkytis savarankiškai.

pppppp

 


    Gyventojai ruošiasi svarbiausiai pavasario šventei - Šv. Velykoms. Padedami Centro darbuotojų, margino kiaušinius, puošė stalą velykinėmis dekoracijomis. Po darbų visi draugiškai susėdo prie stalo, pasidžiaugė margučiais, pabendravo, pasidalino prisiminimais iš vaikystės, kaip margindavo kiaušinius vaikystės namuose, kokios buvo tradicijos, kaip dalyvaudavo vakarinėse Šv. Mišiose, kaip po gavėnios pasninko laukdavo mamos pagamintų pietų.

 

ppp 

 

    Gegužės- birželio mėnesiais, įgyvendinant INTERREG V-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą, Savarankiško gyvenimo namuose buvo organizuotos bandomosios integruotos socialinės stovyklos, kuriose dalyvavo 66 senyvo amžiaus žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų ir Latvijos.

ppp
    Centras kartu su Zarasų rajono savivaldybės administracija yra projekto „Dėl Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr.LLI-550 „Socialinė pažeidžiamų grupių įtrauktis Zarasų-Daugpilio regionuose, kuriant integruotą socialinės rūpybos tinklą Vertinami žmonės“ partneriai. 2022 m. baigtos remontuoti savarankiško gyvenimo namams skirtos patalpos, įrengtas keltuvas. Savarankiško gyvenimo namuose 9 dviviečiuose ir 6 vienviečiuose kambariuose galės gyventi 24 žmonės.

ppp
    Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ savarankiško gyvenimo namuose jau spalio pabaigoje apsigyveno pirmieji gyventojai. Žmonės gyvena jaukiuose kambariuose, patys tvarkosi savo buitį, draugiškai gaminasi maistą. Rūpestingi centro darbuotojai padeda gyventojams apsiprasti naujuose namuose, gelbėja sprendžiant iškilusias problemas, padeda susitvarkyti įvairius reikalus, palydi į gydymo ar kitas įstaigas. Gyventojai mielai dalyvauja Antazavės dvaro amatų centre vykstančiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Prieš Šv. Kalėdas puošė kambarius, bendrai gamino kūčių vakarienės patiekalus.

Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centras  „Kartų namai “ yra pasirengęs atidaryti skyrių, skirtą

  • ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos senyvo amžiaus asmenims ir senyvo amžiaus asmenims su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir sunkia negalia;
  • Savarankiško gyvenimo namus senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia, kuriems nereikalinga nuolatinė, intensyvi priežiūra.

Norintys susipažinti su atidaromais namais kviečiami į atvirų durų dienas spalio 21 ir 28 dienomis nuo 12 iki 15 valandos.

Administracija, kontaktinis telefonas 8 671 11598

1696855708651

1696855708633

---------------------------------------------------