Pirmadienis, 25 rugsėjo 2023

Tapk mūsų fanų

Zarasų rajono garbės piliečiais tapo norvegai

Projektai

 Interreg Latvija Lietuva logo2

 

 

Kontaktai

 

Biudžetinė įstaiga

Dvaro 19, Antazavės km. ,
LT-32260 Zarasų rajonas

Telefonas: +370 385 41434
Faksas: +370 385 41434
Elektroninis paštas: antazaves.vgn[eta]gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190990581

Žemėlapis

 

zemelapis

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Interreg Latvija Lietuva logo

    Zarasų rajonoAntazavės socialinių paslaugų centras „Kartų namai“ kartu su Daugpilio miesto savivaldybės įstaiga „Socialinė tarnyba“ (Latvija) beipagrindiniu partneriu Zarasų rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Socialiai pažeidžiamų grupių įtraukimas kuriant socialinių paslaugų tinklą Zarasų ir Daugpilio pasienio regione/ Vertingi žmonės (projekto Nr. LLI-550), kuriotikslas – sukurti integruotą socialinių paslaugų tinklą, kuris gerintų socialinių paslaugų pasiekiamumą ir efektyvumą Zarasų – Daugpilio pasienio regione.

    Socialinės paslaugos Lietuvoje ir Latvijoje dažniausiai teikiamos žmonėms, jau patiriantiems sunkumų. Naujausi socialinės srities tyrimairodo, kad sunkumų galima išvengti socialiai pažeidžiamoms grupėms laiku taikant integruotas socialines įtraukties priemones.Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas pagyvenusiems žmonėms, kurių poreikiai buvo ignoruojami dešimtmečius.

    Reformavus socialines paslaugas teikiančias įstaigas, pavyzdžiui, vaikų namus Latvijoje ir Lietuvoje, darbuotojų pajėgumai gali būti išsaugoti ir įtraukti į naują besikuriančią sistemą, o atlaisvintoms patalpoms turėtų būti suteiktas naujas tikslas.

    Vykdant projektą planuojama išanalizuoti ir įvertinti socialinės globos infrastruktūrą Zarasų rajone ir Daugpilio mieste, kad būtų galima panaudoti visų stipriąsias puses ir rasti būdų, kaip biudžetinės įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos galėtų dirbti bendram tikslui bei viena kitą papildyti. Siekdami motyvuoti ir įkvėpti socialinius darbuotojus, kviesime juos dalyvauti kvalifikacijos kėlimo mokymuose, stebėti geriausią socialinės įtraukties praktiką Latvijoje ir Lietuvoje ir dalyvauti pažintiniuose vizituose Lenkijoje ir Čekijoje. Abiejose savivaldybėse bus įdiegtas naujų socialinės įtraukties priemonių paketas ir teikiamos novatoriškos paslaugos. Planuojama, kad naudą gaus apie 800 asmenų.

    Projekto lėšomis dalis buvusio vaikų namų pastato Antazavėje bus atnaujinta ir pritaikyta naujam tikslui - socialinių stovyklų organizavimui ir laikinam gyvenimui pažeidžiamoms grupėms. Bus organizuojamos 4 bandomosios socialinės stovyklos, jose dalyvaus iki 120 asmenų, šiose stovyklose pristatysimegeriausias socialinės įtraukties praktikas.Projekto partneriai naudosis vieni kitų patirtimi ir galimybėmis, o taikant novatoriškas priemones bus sukurtas integruotas socialinės globos tinklas, kuris ateityje taps teritorinės plėtros šaltiniu.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020.09.01 – 2022.02.28.

Bendra projekto vertė:705 810 Eur, iš jų599 938,50 Eur sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ dalis siekia 381 286,00 Eur, iš jų: Europos regioninės plėtros fondo lėšos –324 093,10 Eur, Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 57 192,90 Eur.

Projekto pagrindinis partneris:Zarasų rajono savivaldybės administracija.

Projekto partneriai:Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centras „Kartų namai“ ir Daugpilio miesto savivaldybės įstaiga „Socialinė tarnyba“ ir Daugpilio miesto savivaldybės įstaiga „Socialinė tarnyba“.

Detalesnė informacija:

https://latlit.eu/social-inclusion-of-vulnerable-groups-in-zarasai-daugavpils-cross-border-region-through-development-of-integrated-social-care-network/#tab-1

Ši informacija yra parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už informacijos turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.