Pirmadienis, 25 rugsėjo 2023

Tapk mūsų fanų

Zarasų rajono garbės piliečiais tapo norvegai

Projektai

 Interreg Latvija Lietuva logo2

 

 

Kontaktai

 

Biudžetinė įstaiga

Dvaro 19, Antazavės km. ,
LT-32260 Zarasų rajonas

Telefonas: +370 385 41434
Faksas: +370 385 41434
Elektroninis paštas: antazaves.vgn[eta]gmail.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190990581

Žemėlapis

 

zemelapis

 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Interreg Latvija Lietuva logo

    Įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-550 „Socialinė pažeidžiamų grupių įtrauktis Zarasų - Daugpilio pasienio regione kuriant integruotą socialinės rūpybos tinklą / Vertinami žmonės“ („Socialinclusionofvulnerablegruopsin Zarasai – Daugavpilscross-borderregionthroughdevelopmentofintegratedsocial care network (Valuedpeople)“,šių metų rugsėjo 5-10 d. organizuotas išvykstamasis mokomasis vizitas į Lozdės (Lenkija) ir Prahos (Čekija) miestus, siekiant pasidalinti patirtimi ir daugiau sužinoti apie socialinių paslaugų teikimą šiose šalyse. Pažintiniame vizite dalyvavo Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai bei projekto partneriais iš Daugpilio miesto savivaldybės įstaigos „Socialinė tarnyba“. Pažintiniame vizite dalyvavo 11 atstovų iš Zarasų ir Daugpilio.


    Vizito metu ypatingas dėmesys buvo skirtas senjorams – buvo dalinamasi patirtimi bei gerosios praktikos pavyzdžiais senjorų laisvalaikio užimtumo, aktyvinimo, teisinio konsultavimo, pagalbos telefonu, veiklos viešinimo, senyvo amžiaus žmonių su negalia priežiūros ir kitiems klausimams.Zarasų rajono Antazavės socialinių paslaugų centrui „Kartų namai“ dalyvaujant ilgalaikes socialines paslaugų teikiančių institucijų reformoje, labai svarbu išsaugoti socialinių darbuotojų sukauptas žinias ir jas sėkmingai pritaikyti įgyvendinant naujos socialinės politikos priemones, todėl mokomojo vizito metu buvo svarbu pamatyti ir išgirsti apie geruosius pavyzdžius kaimyninėse šalyse teikiant paslaugas pagyvenusiems ir socialiai jautriems asmenims.Delegacijos dalyviai taip pat pristatė savo atstovaujamas institucijas bei situaciją, kas yra nuveikta Zarasuose ir Daugpilyje pagyvenusių žmonių priežiūros, socialinių paslaugų ir globos srityse.
    Trys vizito dienos buvo kupinos susitikimų ir nuoširdaus bendravimo su socialines paslaugas teikiančių įstaigų vadovais, administracijos darbuotojais bei socialines paslaugas gaunančiais asmenimis.Susitikimuose taip pat dalyvavo bendruomenių ir senjorų asociacijų nariai.
    Pažintinio vizito metu delegacijos atstovus iš Lietuvos ir Latvijos priėmė ir socialiniais klausimais diskutavo Lodzės miesto (Lenkija) mero pavaduotojas Adam Wieczorek, Lodzės senjorų tarybos narys MarekSobczyk, Dialogo centro darbuotojai JoannaPodolska ir JustynaTomaszewska, Lodzės senjorų teisinės pagalbos atstovė Celina Maciejewska, Prahos (Čekija) rotušės Socialinių paslaugų bei Šeimos ir socialinio darbo skyriaus darbuotojai.
    Mokomojo vizito metu turėjome daug susitikimų, kurie buvo įdomūs ir naudingi.
    Lodzės miesto (Lenkija) mero pavaduotojas Adam Wieczorekdelegacijos atstovus priėmė rotušėje ir supažindino su Lenkijos socialine politika, socialinės paramos formomis ir paramą teikiančiomis įstaigomis. Lodzės miesto senjorų užimtumo centre susitikome su veiklose dalyvaujančiais senjorais ir centro darbuotojais, kurie pasidalino patirtimi įtraukiant senjorus į centro veiklą, viešinant leidžiamus mėnesinius leidinius, aprodė naujai rekonstruotas patalpas, papasakojo apie įgyvendinamus projektus.Lankėmės Sveikų ir aktyvių senjorų centre, kuriame socialiai aktyviems ir mėgstantiems bendrus užsiėmimus senjorams siūlomos įvairios veiklos, pavyzdžiui, stalo tenisas, užsiėmimai su treniruokliais, kvėpavimo pratimai, mankštos ir pan. Susitikimo metu suLodzės miesto administracijos Socialinio skyriaus darbuotojaisišgirdome apie paramos senjorams formas Lenkijoje. Dalyvavome parodos „Labai malonu“ Dialogo centre atidaryme, o vėliau su darbuotojais diskutavome apie centre senjorams organizuojamas veiklas.Bendruomenės savitarpio pagalbos namuosebuvome supažindinti su teikiamomis teisinėmis konsultacijomis irsenjorų savanoriška veikla padedant sauir kitam šalia esančiam. Ši organizacija veikia savanorystės pagrindu.Savanorystės svarba Lenkijoje dar labiau išaugo krizinėse situacijose – per pandemija, karą, migrantų krizę. Savanorystė Lenkijoje siejama ne tik su jaunais žmonėmis, o į neatlygintiną veiklą čia įraukiami ir patys senjorai. Vėliau delegacija lankėsi Dienos užimtumo centre žmonėms su psichine negalia, Lodzės miesto kurčiųjų centre.
    Prahoje aplankėme silpnaregių ir aklųjų gyvenimo namus „Palata – silpnaregių namai“ įsikūrusius istoriniame pastate. Įstaigos direktorius papasakojo apie įstaigos finansavimo šaltinius, apie taikomus gydymo metodus ir pacientų laisvalaikį, buvo organizuota ekskursija po įstaigos patalpas.Prahos rotušėje susitikome su Šeimos ir socialinio darbo skyriaus darbuotojais, kurie papasakojo apie socialinį darbą su krizės ištiktais asmenimis, socialiai remtinais, pagyvenusiais žmonėmis, buvome supažindinti su Čekijos šeimos politika ir būsto pritaikymu įvairioms socialinėms grupėms.
    Delegacijos atstovai džiaugėsi šiltais susitikimais, kurių metu galėję pasidalinti patirtimi ir pamatyti Lodzės ir Prahos miestuose veikiančias socialines įstaigas, susipažinti su jose organizuojamomis veiklomis, išgirsti kaip sprendžiamos įvairios iškylančios problemos.


    Užfiksuotos akimirkos iš susitikimų:

1

2

5

8

11

20

21

 

    Detalesnė informacija apie projektą:
https://latlit.eu/social-inclusion-of-vulnerable-groups-in-zarasai-daugavpils-cross-border-region-through-development-of-integrated-social-care-network/#tab-1.

    Ši informacija yra parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už informacijos turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.